Від нових ударів РФ загинули 4 людини, Україна ще не може закрити небо – Зеленський

Фахівці працюють над тим, аби стабілізувати енергетичну систему України після ракетних ударів Росії 5 грудня, однак є безповоротні жертви – загинули чотири людини.

Від нових ударів РФ загинули 4 людини, Україна ще не може закрити небо – Зеленський

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 5 грудня

«Звітую про сьогоднішній день. Головний результат – 70 російських ракет прийшло, більшість збито. «Калібри», Х-101 тощо. Дякую всім нашим воїнам повітряних командувань «Схід», «Південь» і «Центр». Молодці!

Дякую й партнерам – за системи ППО, які зараз використовуємо. Кожна збита російська ракета – це конкретний доказ, що терор можна перемогти.

Але, на жаль, ми поки ще не можемо дати повну безпеку нашому небу – було кілька влучань. На жаль, є жертви. Станом на цей час у переліку загиблих за цю добу від російських ударів – четверо. Мої співчуття рідним і близьким».

Деталі: Зеленський зазначив, що енергетики одразу розпочали відновлювальні роботи.

Максимум зусиль – у центральних областях України, на Одещині, в Запорізькій області, на Харківщині.

У багатьох регіонах для стабілізації системи довелося перейти до аварійних відключень: від Закарпаття до Київщини, від Кіровоградщини до Сумської й Харківської областей. Найбільше відключень станом на цей вечір – Вінниччина, Київщина, Житомирщина, Дніпропетровщина, Одещина, Хмельниччина й Черкащина.

«Але зробимо все, щоб повернути стабільність», – сказав президент.

Він також зазначив, що перебої з електрикою сталися і в Молдові.

«Це вкотре доводить, що російська здатність до таких масованих терористичних ударів – це загроза не одній лише Україні, а всьому нашому регіону, як мінімум», – заявив Зеленський.

Тому зупинити терор – це спільне завдання, сказав він.

«Цієї ночі говоритиму про це у своєму звернені до експертної спільноти американського Інституту вивчення війни й до всіх наших друзів у США», – повідомив Зеленський.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ