Потрібна підтримка енергосистеми Європи – Зеленський

Така підтримка може коштувати близько 800 млн євро у поточних цінах, зазначив Український президент.

Потрібна підтримка енергосистеми Європи – Зеленський

Україна потребує аварійної підтримки європейською енергосистемою обсягом до 2 ГВт у цей опалювальний зимовий період (ОЗП). Про це сказав президент Володимир Зеленський на Міжнародній конференції з питань солідарності з народом України у Парижі у вівторок, 13 грудня.

«Як мінімум до завершення цього опалювального сезону ми потребуємо аварійної підтримки з боку європейської енергосистеми – тобто постачання електрики з країн Євросоюзу в Україну обсягом до 2 ГВт», – заявив він.

За словами Зеленського, необхідно, щоб було рішення Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії (ENTSO-E. – Ред.) збільшити імпортовану потужність.

«Така підтримка може коштувати близько 800 млн євро у поточних цінах. Але це значно менше, ніж може нам всім коштувати блекаут. Я закликаю вас зробити одним із практичних результатів цієї конференції узгодження всіх рішень», – зазначив Зеленський.

За його словами, Росії потрібен блекаут в Україні, щоб використати це як нібито «поразку» Європи і всього демократичного спротиву.

«Ми ж у відповідь започаткували новий формат співпраці і робимо все заради України, проти блекауту та енерготерору. Що є сьогодні? Україна вистояла проти сотень російських ударів різної інтенсивності по нашій енергетиці, але зараз більшість наших електростанцій, на жаль, пошкоджені або зруйновані обстрілом. Всі гідроелектростанції, всі теплові електростанції. Уявіть тільки, що це могло значити у вашій країні», – зазначив Зеленський.

Він підкреслив, що прямо зараз близько 12 млн осіб майже у всіх областях і Києві відключені від електропостачання.

«Саме тому генератори і джерела безперебійного живлення стали в Україні зараз такою ж необхідністю, як бронетехніка і бронежилети. Тільки так можна захистити звичайних людей та закладів соціальної ланки в умовах російської ставки на блекаут», – заявив президент.

Глава держави закликав союзників узгодити конкретні речі щодо допомоги Україні.

«Які не лише допоможуть Україні вистояти взимку, а й максимально наочно доведуть, що будь-яким антиєвропейським, антидемократичним силам і передусім Росії, що Європа навчилася не допускати катастроф і захищати своїх людей», – резюмував він.

Підписуйтесь на наш Телеграм канал, там багато шокуючого контенту 18+
загрузка...
МЕТКИ